Hakkımda

Yazar Hakkında

Cihan Eken
Ben Cihan Eken daha çok küçük yaşlarımda oyuncaklarımla oynamak yerine, onları parçalayıp incelemekten zevk alırken teknoloji ve içerisindeki her şeye bu kadar merak olacağımdan habersizdim. Etrafımdakilerin "Bu çok akıllı büyüyünce mühendis olur" gibi söylemlerine karşın henüz lisenin ikinci yılında okul hayatının kendime göre olmadığını düşünüp okuldan ayrıldım. Hemde en çok ilgi duyduğum Elektrik ve Elektronik bölümünde okurken. Tabi bu ayrılık aslında bir son değil başlangıçtı, hemde güzel bir başlangıç. Hayatımın geri kalan 7 yılını elektrik sektöründe Elektrikçi vasfı ile geçirdim. Bu yıllar zor olsa da çok keyifli ve öğretici yıllarım oldu. Daha sonraları bir kaç yıl kamera, güvenlik ve uydu hizmetleri sektöründe ilerledim. Tabi bunlara ek olarak 2008 yılından bu yana sürekli bir internet kullanıcısı ve webmaster oldum.

Yaşıtlarımın aksine benim ilgimi oyunlar çekmiyordu benim ilgimi o oyunların nasıl yapıldığı çekiyordu. Tabi bazı oyunlara da ilgi duymadım değil. GTA, WOT, CS gibi oyunları bir dönem oldukça fazla oynadım. Fakat oyunlardan bir müddet sonra sıkılıp bırakma gibi bir huyum var. Her neyse konumuza dönelim, internet dünyası benim hiç sıkılmadan takip ettiğim ve ilgilendiğim nadir alanlardan biri olmuştur.

Web siteleri nasıl yapılmış sorusuna cevap ararken HTML, CSS, PHP, JavaScript gibi web dillerine ilgi duydum, bu siteler nerede sorusuna cevap ararken hosting nedir, sunucu nedir, web siteleri nasıl yayınlanıyor bunlara ilgi duydum. Derken web siteleri nasıl yapılır, nasıl daha iyi yapılır sorularına cevap ararken kullanıcı deneyimi, SEO, renkler, şekiller ve metinlerin insan gözü ve algısı konuları halen sürekli olarak araştırıp, öğrenmeye çalıştığım konular arasında.

Unutmadım tabi ki Wordpress benim her zaman ilgi odağım da olan bir yazılım. Bunun yanı sıra Grav CMS, MyBB, October CMS, Joomla gibi genelde açık kaynak yazılımlar ile ilgileniyor ve inceliyorum.

İnternet ile bu kadar ilgili olmama rağmen sosyal medyada pek aktif olan bir insan değilim, açıkçası çoğunlukla bilgi almak için kullandığım sahalar arasında sosyal medya. Tabi İnstagram hariç. Fotoğrafa olan ilgim nedeni ile en sık kullandığım sosyal medya platformu İnstagram olmakta. Bu bilgi paylaşmayı sevmeyen bir insan olduğum anlamına gelmesin webmaster forumlarında özellikle de Wmaracı webmaster formunda bolca etkileşimde olan biriyimdir. Kısaca yazar böyle birisi.Yazar İletişim

e-mail: iletisim [@] cihaneken.com.tr
telegram: //t.me/cihanekenSite Hakkında


Bu web sitesi gayri resmi olarak tamamen kişisel kimliğim ile oluşturmuş olduğum temel olarak bilgi paylaşımı, fikir paylaşımı ve yardımlaşmayı amaçlamaktadır. Ticari olarak ilgilendiğim hiç bir web sitesi ve işin bu kişisel sitem ile bağı, ilgisi bulunmamaktadır.

Sitemde genel anlamda teknoloji konuları olmak üzere sitenin asıl amacı Webmaster, Wordpress, SEO, Web Geliştirme, Hosting, Sunucu yönetimi gibi birbiriyle kesişen konularda paylaşım yapmaktır. Paylaşılan içeriklerde mümkün olduğu durumlarda kesinlikle kaynak paylaşılmaktadır.
Hakkımda Hakkımda Cihan tarafından 2020-05-08T20:23:00+03:00 tarihinde gözden geçirildi. Puan: 5
Blogger tarafından desteklenmektedir.